Reklamní

Vláda mění tabulkové platy. Někteří státní zaměstnanci si polepší

31. 12. 1969 - Vláda schválila změny v zařazení profesí do platových tříd. Na mzdách si od října polepší například sanitáři nebo záchranáři. Jinde si ale pohorší. Ten, kdo nově nastoupí do státních služeb na pozici finančního referenta, naopak bude brát méně než nyní.

Vláda schválila změny v zařazení profesí do platových tříd. Na mzdách si od října polepší například sanitáři nebo záchranáři. Jinde si ale pohorší. Ten, kdo nově nastoupí do státních služeb na pozici finančního referenta, naopak bude brát méně než nyní.

Od října se tisícům lidí mohou změnit platy. Například u sanitářů se rozšíří platové třídy o jednu, ze druhé až čtvrté na druhou až pátou. Podobně u zdravotnických záchranářů zmizí u rozmezí platových tříd to nejnižší. Místo osmé až jedenácté budou brát plat podle mzdových tarifů v deváté až jedenácté.

Naopak třeba lidé ucházející se na úřadech nebo ve veřejných institucích o pozici finančního referenta budou muset počítat s tím, že jim bude nabídnut platový tarif v rozmezí sedmé až dvanácté třídy místo současné osmé až dvanácté.

Nově se také v katalogu prací ve veřejných službách a správě objeví pracovní místa kaplanů a vychovatelů ve vězeňské službě. Zmizí naopak pracovníci pro vzdělávání a certifikaci v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Stát zaplatí stejně

Navržené změny reagují na odlišný způsob provádění některých prací, odůvodnila změny Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), které nový katalog připravilo. "Navržené změny rovněž souvisejí se zvyšováním kvalifikační náročnosti prací, například u zdravotnických pracovníků," dodala.

Z katalogu prací se podle navržených změn také vyčlení ta část, kterou se stanovilo zařazení prací vykonávaných vojáky z povolání. Změny reagují na odlišný způsob provádění některých prací. Například jde o elektronizaci veřejné správy, zvyšování kvalifikační náročnosti prací a podobně. Nepočítá se přitom s potřebou dodatečného navýšení prostředků na platy; případné úpravy zařazení do platových tříd se budou realizovat v rámci prostředků na platy, které už byly na tento rok přislíbeny.

Zařazení prací do platových tříd, u nichž nedošlo ke změně podmínek jejich výkonu, se ani v jednom z katalogů proti původnímu stavu nemění.

Zdroj: iDNES.cz

loading...
Reklamní
Reklamní
Reklamní
Loading...
<!-- /15944428/Mujplat.cz/Mujplat.cz_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>