Molestowanie seksualne i pracownicy domowi

This page was last updated on: 2021-09-11

Pracownicy domowi są w czołówce najbardziej podatnych pracowników na molestowanie seksualne. Z powodu swojej izolacji (praca samemu w gospodarstwie domowym) i przez naturę pracy (raczej niewykwalifikowana), pracownicy domowi są przedmiotem wielu rodzajów niesprawiedliwego traktowania i wykorzystywania, które polegało na wydłużeniu czasu pracy lub zaniżonym stawkom. Wiele kobiet i dziewcząt zatrudnionych jako pracownicy domowi na całym świecie spotyka się okropnym wachlarzem nadużyć. Molestowanie seksualne pracowników domowych jest jednym z nich.

Molestowanie seksualne może polegać na tym, że właściciel domu lub członek gospodarstwa opowiada nieodpowiednie żarty i komentuje ubrania lub ciało któregoś z pracowników domowych wydając przy tym takie dźwięki jak gwizdanie, dotykając i zaczepiając pracownika domowego, żądając od niego przysług seksualnych w zamian za utrzymanie pracy i gwałt.

Pracownikom domowym bardzo ciężko jest zgłosić podobne przypadki , ponieważ pracują w odosobnieniu i sprawa toczy się pomiędzy słowem tego pracownika i jego oprawcy przy pomocy niewielu bądź żadnych świadków. Pracownicy domowi boją się także bycia wyrzuconym z pracy jeśli zgłoszą jakąkolwiek próbę molestowania seksualnego.

Z powodu istniejącego środowiska pracy )brak działu Kadr), molestowanie seksualne przeciwko pracownikowi domowemu powinno zawsze być zgłaszane jako przestępstwo karne. Jednakże, bardzo rzadko się to zdarza, ponieważ ludzie boją się zemsty, utraty pracy i nie bycia potraktowanym poważnie.

Pracownicy domowi są pracownikami i mają prawo do miejsca pracy wolnego od molestowania seksualnego.

loading...
Loading...