Reklama

Prichádza nový Platometer

31. 12. 1969 - Chcete zistiť či zarábate primerane? Chcete zistiť, koľko zarába na Slovensku napríklad lekár, programátor, účtovník alebo manažér nadnárodnej spoločnosti?Pripravili sme pre vás nový interaktívny Platometer - v troch jednoduchých krokoch zistite, koľko zarábajú ľudia v jednom z 1600 povolaní!

PlatoMeter

Chcete vedieť, koľko môžete zarábať na vybranej pozícii? Nástroj PlatoMeter na tejto webovej stránke umožní každému bezplatne a anonymne si porovnať svoj plat s ľuďmi pracujúcimi na vybranej pozícii. PlatoMeter je inovatívny v tom, že platové predpovede počíta z reálnych údajov zozbieraných pomocou nášho dotazníka.

PlatoMeter poskytuje cenné informácie aj zamestnávateľovi. Vďaka nemu dokáže realistickejšie odhadnúť platové požiadavky uchádzačov o prácu a hlavne to, aké platové ohodnotenie ponúknuť pri novovytvorených pozíciách.

Zaujímavé a aktuálne fakty

 V 1. kroku vám dávame  na výber 1600 rôznych povolaní - stačí si vybrať to vaše. Okrem toho sa dozviete aktuálne informácie o trhu práce na Slovensku. Zistíte, aká je minimálna mzda, aká bola priemerná mzda v roku 2011 a aká je súčasná miera nezamestnanosti.

Koľko zarábajú ľudia v danom povolaní?

V 2. kroku sa zobrazí graf, v ktorom si ľahko môžete pozrieť, aká je priemerná mzda na zvolenej pozícii v závislosti od počtu rokov praxe. Zobrazí sa vám aj minimálna a maximálna mzda, akú dostávajú ľudia v konkrétnej profesii.  Navyše sme pre vás pripravili aj niekoľko zaujímavých informácií - okrem iného zistíte či sú ľudia s touto prácou spokojní, aké je percento žien alebo priemerný vek zamestnancov na vybranej pozícii.

Plat presne podľa vašich charakteristík

V poslednom 3. kroku sa vám po zadaní údajov o vašej pozícii, zamestnávateľovi a plate, zobrazí váš plat v porovnaní s platom vašich kolegov s rovnakými charakteristikami aké ste vyplnili. Porovnajte si či zarábate viac alebo menej ako vaši kolegovia v rámci Slovenska.

A to ešte nie je všetko - ak si chcete skontrolovať, ako sa premietne do platu napríklad presťahovanie sa do iného mesta či zmena zamestnávateľa, stačí kliknúť na "Chcem zmeniť svoje údaje" a Platometer vám povie, koľko môžete zarábať.

V Nemecku či Británii môžete zarobiť dvakrát viac

Projekt MojPlat.sk je súčasťou celosvetového projektu WageIndicator, ktorý na rovnakom princípe funguje v množstve krajín na všetkých kontinentoch sveta. Cieľom je prispieť k lepšej transparentnosti na trhu prace práce zapojením verejnosti a anonymným zberom údajov, ktoré sú potom bezplatne poskytované vo forme nástrojov ako je PlatoMeter. Podobné platové kalkulačky existujú momentálne vo viac ako 35 krajinách a s pribúdajúcim počtom respondentov budú spustené aj v ďalších krajinách. Vďaka rovnakému konceptu vo všetkých krajinách si môžete porovnať aj to, koľko by ste zarábali v Nemecku, Veľkej Británii či v inej krajine. Zo stránky MojPlat.sk stačí kliknúť na link vedúci na platovú kalkulačku vo vybranej krajine a otestovať si platové vyhliadky v zahraničí.

Technické zázemie PlatoMetra

Za aplikáciou PlatoMetra sa skrýva komplikovaný mechanizmus, na ktorého tvorbe sa podieľajú programátori, experti na spracovanie dát a experti z oblasti ekonometrického výskumu. Vývoj tejto aplikácie sa uskutočňoval dlhodobo a jeho pravidelné vylepšovanie si vyžaduje mesiace práce. Nástroj vyvinula holandská nadácia WageIndicator, ktorá vlastní koncept celého projektu a koordinuje jeho fungovanie v jednotlivých krajinách. Zber dát prostredníctvom dotazníkov a ekonometrické analýzy pre fungovanie PlatoMetra na Slovensku zabezpečuje Stredoeurópsky inštitút pre výskum práce CELSI.

loading...
Reklama
null
Reklama
Reklama
Loading...
<!-- /15944428/Mojplat.sk/Mojplat.sk_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>