Reklama

Dovolenku v JAR vyhral Čech: tlačová správa o výsledkoch losovania súťaží

31. 12. 1969 - Dobrodružstvo, africká kultúra a dejiny, nádherná príroda či návšteva Johannesburgu. To všetko čaká výhercu medzinárodného losovania projektu WageIndicator o dovolenku pre dvoch v Juhoafrickej republike Jaromíra Ž. z Českej republiky. Súčasťou výhry je aj prenájom auta. Výhra minimálnej mzdy vo svojej krajine poteší Karla Š. z Českej republiky a Veroniku K. zo Slovenska. Ako posledný v rámci súťaže organizovanej portálom JobDNES.cz vyhral svoj jednomesačný čistý plat vďaka vyplneniu dotazníka František K.

Dobrodružstvo, africká kultúra a dejiny, nádherná príroda či návšteva Johannesburgu. To všetko čaká výhercu medzinárodného losovania projektu WageIndicator o dovolenku pre dvoch v Juhoafrickej republike Jaromíra Ž. z Českej republiky. Súčasťou výhry je aj prenájom auta. Výhra minimálnej mzdy vo svojej krajine poteší Karla Š. z Českej republiky a Veroniku K. zo Slovenska. Ako posledný v rámci súťaže organizovanej portálom JobDNES.cz vyhral svoj jednomesačný čistý plat vďaka vyplneniu dotazníka František K.

 

Všetci štyria výhercovia sa zúčastnili anonymného prieskumu platov na sesterských internetových portáloch zaoberajúcich sa výskumom platov MojPlat.sk a MujPlat.cz, ktorý je špeciálnym projektom pracovného portálu JobDNES.cz. Oba portály prevádzkuje CELSI (Stredoeurópsky inštitút pre výskum práce) a sú súčasťou projektu WageIndicator, ktorý pôsobí v 47 krajinách sveta. Odmenou za vyplnenie dotazníka bola v roku 2009 možnosť vyhrať dovolenku v Juhoafrickej republike alebo minimálnu mzdu podľa krajiny, z ktorej výherca pochádza.

 

"Kvôli dobrej orientácii na trhu práce občas zavítam na pracovný portál k porovnaniu očakávaných ponúk v obore, v ktorom pracujem (strojárenstvo) a k zisteniu priemerného platu na odpovedajúcich pozíciách. Vyplnenie súťažného dotazníka na stránke MujPlat.cz bola pridaná hodnota pri zisťovaní týchto informácii. Výhra zájazdu ma potešila z dôvodu môjho trvalého záujmu o cestovanie a poznávanie nových svetov," povedal Jaromír Ž., ktorý vyhral v konkurencii účastníkov dotazníka z celého sveta.

 

Pre pána Karla Š. z Hradca Králové je výhra minimálnej mzdy v ČR vítaným bonusom do rodinného rozpočtu. O projekte MujPlat.cz sa dozvedel na portáli iDNES,cz a dotazník vyplnil na jeseň 2009.

 

Správa o výhre minimálnej mzdy v SR potešila aj Veroniku K. z Rajeckých Teplíc: "Nepatrím medzi ľudí, ktorí často súťažia a teda aj vyhrávajú. V súčasnosti sa venujem prekladom a tlmočeniu z anglického, ruského a francúzskeho jazyka. Výhru s najväčšou pravdepodobnosťou investujem do ďalších jazykových kurzov a vzdelania."

 

„Pravidelne čítam Mladú Frontu DNES, či už na internete alebo v papierovej podobe a najviac ma zaujímajú správy z priemyslu, obchodu, športu a o cestovaní. Niekoľkokrát týždenne navštevujem stránky iDNES.cz, kde som aj našiel stránky MujPlat.cz. Výhru použijem na zariadenie svojho nového bytu,“ povedal František K., posledný výherca v súťaži o čistú mzdu.

 

Prieskum platov formou dotazníka vyplnilo na stránkach MujPlat.cz a MojPlat.sk takmer 20 000 návštevníkov v období od 1. marca do 31. decembra 2009. Český projekt MujPlat.cz pritom patrí k najúspešnejším v rámci nadácie WageIndicator. Celosvetovo vyplnilo dotazník už vyše pol milióna respondentov. E-mailová adresa účastníkov prieskumu je oddelená od vkladaných údajov o ich pracovných podmienkach, čím je zabezpečená anonymita údajov. Aj v roku 2010 majú návštevníci stránok možnosť súťažiť o finančnú výhru vo výške mesačnej minimálnej mzdy v krajine, v ktorej pracujú a v ktorej vyplnia dotazník.

 

Viac informácií získate na stránkach www.mujplat.cz alebo www.mojplat.sk.

 

 

loading...
Reklama
null
Reklama
Reklama
Loading...
<!-- /15944428/Mojplat.sk/Mojplat.sk_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>