Реклама

Більше 47% українців не отримують зарплату вчасно

Протягом квітня 2011 року на сайті Mojazarplata.com.ua проводилося онлайн-опитування про своєчасність виплати зарплати в Україні.

Протягом квітня 2011 року на сайті Mojazarplata.com.ua проводилося онлайн-опитування про своєчасність виплати зарплати в Україні.

За результатами опитування Мojazarplata.com.ua *, 50% респондентів отримують зарплату вчасно, а 47,86% - із затримкою. З них 14,44% респондентам виплату зарплат в Україні затримують на 1-2 дні, 12,03% - на термін до тижня, 6,15% - на 2-3 тижні, 15,24% - із затримкою на місяць і більше . Ще 2,14% респондентів запропонували свій варіант відповіді: "зовсім її не отримую", "з затримкою на шість місяців", "я сама її плачу".

Рис 1. Результати опитування Mojazarplata.com.ua "Ви отримуєте зарплату завжди"  

выплата зарплаты

З початку 2011 року в Україні збільшилася кількість невиплат по заробітній платі. Уряд вживає заходів для усунення цієї проблеми, в тому числі і шляхом покарання роботодавців. Наприклад, у Сторожинецькому районі Чернівецької області затримали голову правління ВАТ "Красноїльський деревообробний комбінат" за невиплату зарплат працівникам. І це не одиничний випадок.

Що робити, якщо роботодавець не виплачує зарплату вчасно?

1. Зверніться зі скаргою в довільній формі до Державної інспекції праці.
2. Напишіть заяву в прокуратуру
3. Зверніться в профспілку для захисту своїх прав.
4. Зверніться до суду для стягнення зарплати, а також моральної шкоди. Завантажити зразок позовної заяви до суду можна тут.

За невиплату або порушення строків виплати зарплати, визначеною у договорі, роботодавець несе адміністративну та кримінальну відповідальність. Дізнайтеся докладніше про виплату зарплати в Україні.

А ви задоволені своєю зарплатою? Заповніть Анкету про роботу і дізнайтеся, скільки заробляють ваші колеги.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>