Реклама

Ціни на продукти: що змінилося протягом року

Минулого року українські ціни підскочили до небес. У більшості випадків це було пов'язано не з помилками української економіки, а зі світовими тенденціями.

Ціни на продукти в світі досягли в 2009 році максимального рівня за останні двадцять років.

Окремо зіграла на підвищення цін епідемія грипу - в листопаді лимони і часник подорожчали в два рази, до 50 грн за кг. У зв'язку з цим Антимонопольний комітет України порушив розслідування, за підсумками якого основний оптовий постачальник лимонів ТОВ Геракл був оштрафований на 100 тисяч гривень.

За рахунок того, що в Україні не було достатньо сировини для виробництва молочних продуктів і цукру, їх довелося закуповувати за кордоном, що відбилося на динаміці цін.

Треба відзначити, що цукор виріс в ціні не тільки у нас, але і на світовому ринку. У той час як по Індії пройшла посуха, а Бразилію залили дощі, урожай цукрового очерету в цих регіонах різко знизився, що спричинило за собою збільшення ціни на цукор майже вдвічі.

Хоча погодні умови в основних країнах-виробниках цукру покращилися, експерти обіцяють зростання цін протягом 2010 року.

Національна асоціація "Укрцукор" повідомляє, що роздрібні ціни на цукор в Україні піднялися на 91,7%

Молочні продукти почали дорожчати восени. Одна з причин - скорочення поголів'я корів в Україні, що не припиняється вже три роки.

Так, ціна на сухе знежирене молоко піднялася з 14 грн. / кг. в січні 2009 до 36 грн / кг до кінця року.

Масло стало коштувати замість 33 грн / кг - 40 грн. / кг. Твердий сир, який на початку року можна було купити за 30 грн. / кг., Тепер коштує 48 грн. / кг.

Ситуація з цінами в Європі багато в чому повторювала українську: після того як у Німеччині та Нідерландах підвищили виплати молочним фермерам, ціни на молоко почали зростати. Оскільки Німеччина є найбільшим виробником молочних продуктів в Євросоюзі, її ціни стають визначальними для всієї Європи.

Мінсільгосп США очікує, що в 2010 році ціни на молоко виростуть на 30%, на сир - на 28%, а на сухе молоко - на 40%.

Алкоголь подорожчав на 17-20%. A ціни на сигарети зросли в середньому на 40%, і, можливо, буду продовжувати рости, у зв'язку з чим очікується приплив контрабандних сигарет в Україну.

Читайте:

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>