Реклама

Криза почалася через повільний ріст зарплат

Згідно Глобальної доповіді МОП (Міжнародної організації праці) за цей рік, реальні зарплати в Україні знизилися.

За підрахунками експертів, мінімальна зарплата, яку реально отримують в Україні, в 2008 році була на 10% менше узаконеного мінімуму. У 2009 році ситуація залишається аналогічною.

Під час кризи зниження доходів уявляється цілком логічним явищем. Тим не менш, в оновленій редакції "Глобального доповіді про заробітну плату за 2009 р." говориться, що повільне зростання зарплат в останні десять років стало однією з причин виникнення економічної кризи.

"Зниження заробітної плати призводить до скорочення такого необхідного економіці попиту і підриває загальний рівень впевненості в суспільстві", - говорить директор програми умов праці та зайнятості МОП Мануела Томей.

Міжнародні експерти рекомендують Україні звернути увагу не тільки на підвищення зарплат, але і на захист тих, хто втратив роботу через кризу. В даний час на ринок праці щорічно виходять 45 мільйонів чоловік, що додатково підвищує рівень безробіття. Для повного виходу з кризи на ринку праці необхідно створити в світі 330 мільйонів робочих місць.

Також експерти МОП відзначили в нашій країні збільшення заборгованості із зарплат. У порівнянні з докризовим періодом, загальна сума заборгованості зросла більш ніж у два рази і перевищила мільярд гривень. І це з огляду на те, що зарплати українських робітників і так не в кращий бік відрізняються від європейських.

Читайте більше про мінімальну зарплату в Україні і захист своїх прав на робочому місці.

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>