Реклама

Новий рік готує вихід з кризи

Минулий рік для багатьох видався нелегким. Чи можна вважати, що з кризою ми впоралися, і ситуація йде на покращення?

Підводячи підсумки, потрібно зазначити, що в першій половині 2009 року безробіття досягла рекордного рівня, багато компаній скоротили від 20 до 70% штату. Були урізані і зарплати - часто в півтора-два рази. А співробітники, що залишилися, отримали в навантаження функціональні обов'язки звільнених, і почали виконувати додаткову роботу.

Що зміниться в наступному році?

Вже зараз на ринку праці помітно пожвавлення: кількість робочих місць зростає. Протягом наступного року кількість вакансій зросте ще на 20%, щоправда, це зростання буде нерівномірним у різних галузях. Найповільніше відновлюються промислові компанії, однак різко зросла потреба в персоналі у ІТ-компаній та фармацевтичних фірм.
Майбутнє Євро-2012 відкрило дорогу для будівельних компаній. Тепер у робітників та інженерів з'являється вибір.

Зростає інтерес до банкірів та фінансистів. Після тимчасового затишшя починають шукати кризових менеджерів, фахівців по роботі з проблемними кредитами, фінансових аналітиків і бухгалтерів. Щоправда, безробітних фахівців у цій сфері зараз така кількість, що співвідношення між вакансіями та претендтамі почне вирівнюватися тільки до кінця наступного року.
Як завжди, вистачає вакансій у сфері торгівлі, хоча частково вони пояснюються високою плинністю кадрів.

На зростання зарплати в 2010 році розраховувати можуть далеко не всі. Малоймовірно, що почнуть різко зростати оклади для всіх представників сфері торгівлі чи маркетингу, але конкретний співробітник цілком може розраховувати на підвищення зарплати, але - виключно за свої неповторні заслуги і в індивідуальному порядку. В даний час керівники компаній вирішують питання про підвищення, виходячи з цінності кожного співробітника.

Очікується, що в 2010 році зарплати можуть підвищитися двічі - навесні і восени. Поки не можна з упевненістю сказати, наскільки істотним буде це підвищення, і чи не стане воно схожим на дані Держкомстату України про те, як з жовтня по листопад середня зарплата зросла на 5 гривень. Багато компаній очікують результату виборів, щоб підготуватися до змін в економіці.

Читайте:

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>