Реклама

В Греції почався загальний страйк

Career.ua повідомляє, що в Греції до двох мільйонів трудящих можуть взяти участь у початку добовоuj страйку, протестуючи проти урядових заходів жорсткої економії. 

Більш ніж півмільйона державних службовців в середу не вийдуть на роботу. 

За останні два тижні це вже другий загальний страйк. Він відображає обурення, яке відчувають багато греків у зв'язку з тим, як відреагував Європейський Союз на фінансову кризу в цій країні. 

Нинішній страйк може стати найбільшим з тих пір, як грецький уряд соціалістів пішов на великі скорочення соціальних та інших асигнувань бюджету з метою зменшення зовнішньої заборгованості та дефіциту бюджету. 

Зараз дефіцит бюджету становить 12,7%. 

Це більш ніж у чотири рази перевищує ліміт, прийнятий для єврозони; грецький уряд зобов'язався скоротити його до 8,7% в поточному році в рамках плану економії, який передбачає різке скорочення багатьох статей бюджету. 

У той же час воно намагається скоротити державний борг, який досяг 300 млрд євро. 

У рамках плану економії влада оголосила про заморожування зарплат державних службовців, збільшення пенсійного віку до 63 років до 2015 року, і підвищення податків на бензин, спиртні напої та тютюн. 

Вдруге в поточному місяці закривається повітряний простір Греції та країна на добу опиниться в ізоляції від решти світу. 

Археологічні об'єкти, у тому числі Акрополь, будуть закриті для відвідування туристами, що сильно шкодить міжнародній репутації країни. 

Незважаючи на протести, уряд, очевидно, буде змушений піти на ще більш жорсткі заходи, щоб виконати вимоги ЄС. 

У вівторок рейтинги чотирьох найбільших грецьких банків були знижені кредитним агентством Fitch, що може призвести до загострення фінансової кризи в країні. 

Греція має вже в березні представити перший доповідь про хід виконання вводяться заходів економії. 

Міністри фінансів 15 країн єврозони попередили, що уряду Греції доведеться піти на нові заходи економії, якщо зараз робляться зусилля не дадуть швидких результатів. 

Наприкінці минулого тижня прем'єр-міністр Папандреу сказав у розмові з кореспондентом Бі-Бі-Сі, що Греція не прагне отримати пакет фінансової допомоги від інших європейських країн. 

За його словами, Греція натомість хотіла б отримати політичну підтримку з боку своїх партнерів по ЄС, що дозволило б їй одержати нові позики на ті ж відсотковими ставками, що й іншим країнам.

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>