За статистикою, жінки набагато рідше за чоловіків просять про підвищення зарплати, а за свою працю отримують зарплату в середньому на 25% нижче, ніж чоловіки на аналогічній посаді.
Це ситуація характерна не тільки для України. У Канаді на початку 1990-х жінки з вищою освітою отримували зарплату в розмірі 75% від зарплати чоловіків. При цьому від жінок очікується, що, після закінчення робочого дня вони займуться домашньою роботою і вихованням дітей.
Можна подумати, що сучасний бізнес не сприяє успішній кар'єрі жінок. Проте дослідження останніх років показують, що поступово розрив в оплаті жінок і чоловіків скорочується. Зараз 20% заміжніх жінок заробляють більше, ніж їхні чоловіки. Для порівняння, 50 років тому тільки 4% жінок мали більш високий дохід, ніж їхні чоловіки.
А ще 25% жінок, які перебували у шлюбі, мають однаковий прибуток з чоловіком.
Крім того, за останні 15 років кількість жінок, які б не працювали і займалися виключно домашнім господарством, скоротилася на 30%. Кар'єрні амбіції стають так само важливі для жінок, як і реалізація в сім'ї. І, хоча частка жінок-керівників найбільших компаній поки невелика (у США вона складає близько 3%), але багато хто з них входять до списку найбільш впливових і багатих жінок світу. Один із прикладів - Ірен Розенфельд. У минулому році голова харчового концерну Kraft отримала найвищу зарплату серед топ-менеджерів жінок - $ 16,7 млн, включаючи премії та бонуси.
Сучасні жінки менше займаються будинком, але отримують більш високі зарплати
loading...
Реклама
Реклама