Більшість іноземців, що одержали офіційний дозвіл на роботу в Польщі - українці. У минулому році в цій країні працювало 9,5 тис. наших співвітчизників, повідомляє Міністерство праці про соціальної політики країни.
У 2009 році Польща видала близько 30 тис. офіційних дозволів на роботу для іноземців, на 60% більше, ніж у 2008 році. Разом з тим, українці, білоруси, росіяни, жителі Молдови та Грузії можуть працювати на території країни протягом шести місяців на рік без офіційного дозволу - тільки на підставі заяв, складених в районних відділеннях праці. Як повідомляє спільноти агентств з працевлаштування Польщі, в 2009 році було видано 189,3 тис. таких заяв. Це в шість разів більше, ніж у 2008-му. Більшість таких дозволів було видано українцям - 96%. Як правило, такі дозволи видаються на роботи в сільському господарстві, будівництві, в продовольчій сфері, готельному бізнесі та роботу по дому.
Іноземці, які працюють з офіційного дозволу зайняті в оптовій торгівлі, фінансовій сфері, нерухомості, сфері освіти та охорони здоров'я.
"На польському ринку праці все більше відчувається дефіцит працівників. Польські фахівці (зварювальники, монтери) самі працевлаштовуються за кордоном, так як там їх праця є більш оплачуваною. До Польщі у свою чергу приїздять іноземці, які часто більш лояльні та працелюбні. Вони схильні працювати за менший оклад", - говорить Моніка Улатовска, що представляє спільноти агенцій з працевлаштування.
Українці - найчисленніша група серед усіх мігрантів, що працюють у Польщі. У 2009 році офіційний дозвіл на роботу отримало 9,5 тис. наших співгромадян. Далі йдуть жителі Китаю (4,3 тис. осіб), В'єтнаму (2,5 тис. осіб), білоруси, турки, вірмени, молдавани та росіяни.
Джерело: Career.ua