Реклама

Україна опинилася на 83 місці в рейтингу за рівнем розвитку суспільства

Експерти вважають, що Україні потрібно ще 2-3 роки, щоб повернутися на докризовий рівень розвитку. Правда, за європейськими мірками цей рівень розвитку не так вже й високий. Так, згідно зі статистикою ООН майже 80% українців перебувають за межею бідності. Межу бідності визначає не мінімальна зарплата або прожитковий мінімум, прийнятий в Україні, а європейські норми, згідно з якими споживчий кошик однієї людини на день має становити хоча б 17 доларів.

У рейтингу 2009 року за рівнем розвитку суспільства Україна зайняла 83 місце, хоча в 2008 році була на 76 місці. Серед країн Європи Україна випереджає лише Молдову.

Ніна Карпачова, уповноважена з прав людини, каже, що причина такої зміни позиції України в тому, що реальні зарплати в Україні впали на 10%, а кількість малозабезпечених українців сильно зросла.

Вона додає, що саме бідність є одним з основних перешкод до повноцінної реалізації прав людини в Україні. При цьому українські економісти говорять, що одним лише підвищенням соціальних виплат - зарплат і пенсій - українців неможливо зробити багатими. Для покращення добробуту по країні необхідно створювати більш сприятливі умови для ведення бізнесу і спрощувати систему оподаткування.

Доповідь Держдепартаменту США вважається найбільш авторитетним аналізом дотримання прав людини в 194 країнах світу. У доповіді 2009 року Україні присвячено окремий розділ. Зокрема, відзначено високий рівень корупції в уряді і суспільстві, і випадки насильства та дискримінації по підлозі чи національності.

Цікаво, що незважаючи на всі ці проблеми, українці відчувають себе цілком непогано. Згідно з результатами дослідження International Living, в рейтингу якості життя Україна - одна з країн-лідерів на пострадянському просторі.

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>