Реклама

Виверження вулкана змусило попрацювати не лише вулканологів, але також таксистів і дикторів

Вулканолог - досить рідкісна професія, і далеко не скрізь є навіть факультети, що випускають таких фахівців. Це було складно передбачити, але вулканологи стали досить затребуваними у зв'язку з недавнім виверженням вулкана Ейяфьятлайокудль.

Цікаво, що в звичайних умовах дослідникам вулканів практично ніде практикуватися - потрапити до активного вулкану не так-то просто. Щоб робити які-небудь реалістичні прогнози, потрібно якомога краще вивчити діючі вулкани. А це означає - необхідно підійти на мінімальну відстань, наприклад, на край кратера. Можливо, тепер вулканолог увійде до переліку благородних і ризикованих професій, на кшталт пожежників або космонавтів.

Але Ейяфьятлайокудль додав роботи не тільки фахівцям по вулканах.

У кілька разів підвищився дохід таксистів, які буквально взяли на себе функції скасованих авіарейсів. Поїздка від Відня до Парижа оцінюється в 500 євро, і це один з найнижчих тарифів. Щоб доїхати від Відня до Осло, доведеться заплатити від однієї до десяти тисяч євро, в залежності від умов поїздки.

Ну а робота дикторів і ведучих теж трохи ускладнилася: далеко не всім легко з першого разу і без запинки вимовити назву "Ейяфьятлайокудль".

23.04.2010

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>