Сьогодні бути захисником Вітчизни непросто. Зарплата в українській армії трохи вище за мінімальну зарплату і становить близько тисячі гривень. Тому навіть ті представники сильної статі, які хотіли б захищати батьківщину, міцно задумаються перед тим, як якийсь час присвятити військовій службі та армійській кар'єрі.
У своєму недавньому інтерв'ю Уніан генерал Олександр Кіхтенко висловив думку, що при армійській зарплаті в 900-1000 гривень на приплив солдатів розраховувати не варто. На його думку, фінансування армії має зрости щонайменше у 3 рази, перш ніж можна буде переходити на повну контрактну службу.
Під час весняного призову кількість призовників зросла на 500 порівняно з минулим роком. Причина - брак контрактників в українській армії.
Представники Генштабу Збройних Сил України вважають, що нестачу військових можна доповнити за рахунок жінок - їм, ймовірно, на 900 грн на місяць прожити легше.
І, як це дивно не прозвучить, але жінки дійсно все більше зацікавлюються армійською службою. Під час кризи армію розглядали як можливість стабільності - отримання тимчасового житла, харчування, і, хоч і маленького, але постійного окладу.
В українській армії служать майже 18 тисяч офіцерів-жінок, і близько 45 тисяч конктрактниць. До популярних армійським посадам відносяться связісткі, топографи, методисти та медики.
Зовсім по-іншому із зарплатою в армії йде справа за кордоном. Зарплата в армії США цілком порівнянна з середньою зарплатою по країні. Адже там вважається, що основна мотивація для молоді - грошову винагороду.
Багато чого залежить від посади і від терміну роботи, але мінімальний заробіток починається від 16 тисяч доларів на рік, а вже старший сержант з шестирічним досвідом роботи отримує в два рази більше - 32 тисячі доларів.
Основні оклади військовослужбовців збільшуються майже кожен рік, у відповідності з рівнем інфляції.