Реклама

Зарплатний прогноз: зарплати підвищать, але зовсім трохи

За версією Держкомстату, середня зарплата по Україні у січні 2010 не перевищувала 1916 грн. До речі, точно таку ж середню зарплату українці отримували у вересні 2008.

Зовсім іншими грішми розпоряджаються віпи. Приміром, дохід найбагатшого українця Ріната Ахметова за 2009 рік - 4,5 млн. грн.

Результати опитування компанії "Ернст енд Янг" показали, що тільки 20% роботодавців під час кризи продовжили призначати і виплачувати зарплати в доларах або євро. Більшість перейшли на гривню, і ця тенденція зберігається. Виняток - ІТ-компанії, які тісно співпрацюють з іноземними партнерами і не дуже сильно залежать від стрибків курсу валют в Україні.

Кризове урізання зарплат не завжди відзначалося офіційною статистикою, оскільки часто зменшувалася та частина зарплат, яка виплачувалася у конвертах. Варто нагадати, що зарплата в конвертах в Україні іноді становить до 80% доходу.

Журнал Фокус повідомляє, що найсильніше впали зарплати у фінансовій, будівельній і автопромисловому областях і поки що розраховувати на зростання доходом не доводиться. Якщо до кризи зростання зарплат співробітників банків міг досягати 40% на рік, то зараз вони можуть розраховувати максимум на 5%. А вище за все шанси на підвищення окладу у співробітників сфери ІТ, телекомунікацій та фармацевтики.

За даними PricewaterhouseCoopers велика частина роботодавців планує підвищити зарплати своїм співробітникам, але не більше, ніж на 10-11%.

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>