Реклама

Робота влітку для студентів: скільки заробляє українська молодь за кордоном?

Mojazarplata.com.ua дізналася, куди їдуть українські студенти на заробітки, яку роботу виконують і скільки заробляють.

Mojazarplata.com.ua дізналася, куди їдуть українські студенти на заробітки, яку роботу виконують і скільки заробляють.

Куди їдуть працювати влітку студенти з України?

За кордоном студентам платять не малі гроші, але й робота не з легких. Без двох хвилин дипломовані магістри та спеціалісти збирають овочі та фрукти, охороняють магазини чи миють тарілки в ресторанах. У минулому році 10 тисяч українських студентів поїхали  працювати влітку в Америку. Близько тисячі залишилися там назавжди в пошуках кращого життя.

- Існує багато цікавих програм для студентів, бажаючих попрацювати влітку закордоном, - розповіла головний менеджер однієї з молодіжних туристичних компаній Вероніка Растворцева. - Це не тільки програми культурного обміну, а й стажування для студентів за кордоном. Ми пропонуємо поїздки в США, Канаду, Мексику, Грецію, Єгипет - кожен може вибрати собі варіант за смаком.

В Україні такі програми працюють з початку 90-х років минулого сторіччя. Щорічно тисячі молодих людей їдуть працювати закордон на канікулах. Деякі програми існують вже більше 40 років і з кожним роком вони стають все популярнішими. Адже за одне літо з такої подорожі можна привезти близько 10 тисяч доларів США. До того ж поїхати працювати за кордон легко і коштує не дуже дорого. Америка студенту обійдеться до 2 тисяч доларів США, Європа - наполовину дешевше, тому останнім часом вона стає все популярнішим.

Скільки можна заробити за програмою культурного обміну?

У США в середньому студенти можуть заробити від 9 до 12 доларів на годину, працюючи 40 годин на тиждень. Якщо студент працює більше, то ставка збільшується в 1,5 рази. Кількість привезених додому грошей залежить від бажання працювати (можна і на двох роботах), а також від рівня витрат. На харчування та проживання йде приблизно 120 доларів на тиждень, а термін перебування в країні складає приблизно 11-12 тижнів.

Звичайно, ці цифри можуть коливатися в залежності від професії, яку ви оберете, і досвіду роботи. Скористайтеся Калькулятором зарплат фонду WageIndicator і дізнайтеся, скільки зможете заробити ви в обраній країні з урахуванням віку, досвіду роботи та розміру компанії. Так, наприклад, працівники сфери обслуговування у різних країнах заробляють:

Країна Працівник сфери обслуговування та торгівлі, дівчина,
середняя зарплата за годину в доларах США
Працівник сфери обслуговування та торгівлі, юнак,
середняя зарплата за годину в доларах США
Велика Британия 16,8 16,8
Голандія 16,29 18,62
Німеччина 15,3 15,3

Крім того, працівники сфери послуг можуть завжди розраховувати на чайові, що становить іноді істотну частину заробітку.

А на який дохід влітку розраховуєте ви? Заповніть Анкету про роботу і порівняйте свою зарплату з доходами колег по професії в Україні та за кордоном.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>