Відповідно до прийнятої Конвенції, домашній персонал в Україні може розраховувати на гідну працю та соціальні гарантії нарівні з працівниками інших професій.
На 100-й сесії Міжнародної організації праці (МОП) в червні 2011 була прийнята Конвенція про гідну працю для домашніх працівників. Конвенція 189 набуде чинності після ратифікації як мінімум двома країнами. Уругвай і Філіппіни вже заявили про свій намір ратифікувати Конвенцію МОП та внести поправки в свої трудові законодавства.
Що ж до домашнього персоналу в Україну, то їх права і обов'язки не прописані навіть у Кодексі Законів про Працю. Для порівняння, в Білорусі і Казахстані права домашніх працівників закріплені в національному законодавстві про працю.
Що дасть ратифікація Конвенції 189 домашньому персоналу в Україні?
У разі ратифікації Конвенції МОП, домашній персонал з Україною отримає право на:
- як мінімум один вихідний день на тиждень;
- відпустка по вагітності та пологах;
- зарплату не менше мінімальної заробітної плати;
- об'єднання в профспілки та ін.
За словами Марійки Кенінг (Marieke Koning), експерта Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) з гендерної рівності та питань домашньої роботи, прийняття цієї Конвенції є по істині історичним рішенням, так як даний документ може покласти кінець сучасному рабству і домогтися поваги до роботи, яка традиційно виконується жінками і, тому, недооцінюється і недоплачується.
Сьогодні у світі, за оцінками експертів, налічується близько 100 мільйонів мігруючого домашнього персоналу, 83% з них становлять жінки. Це няні та домробітниці, кухарки і кухарі, представники інших суміжних професій. У країнах частка домашнього персоналу складає від 4% до 12% від загального числа найманих працівників.
Як зазначає МКП, порушення прав домашнього персоналу сьогодні фіксуються переважно на Близькому Сході. Туди в пошуках роботи відправляються жінки з Філіппін, Індії, Шрі-Ланки, Бангладеш, Індонезії й низки африканських країн.
Хочеш почати кар'єру з нуля? Заповни анкету про роботу і дізнайся, в якій сфері і яка професія приносить максимальний дохід.
Mojazarplata.com.ua
Матеріали по темі:
- В Україні середня зарплата за травень зросла на кілограм свинини
- Вища освіта в Україні дозволяє заробляти в середньому на 30% більше
- Середня зарплата в Україні в 4 рази менше за польську
- Вчителі в Україні найбільше незадоволені своєю зарплатою