Реклама

Чи ратифікує Україна Конвенцію МОП про домашній персонал?

Відповідно до прийнятої Конвенції, домашній персонал в Україні може розраховувати на гідну працю та соціальні гарантії нарівні з працівниками інших професій.

Відповідно до прийнятої Конвенції, домашній персонал в Україні може розраховувати на гідну працю та соціальні гарантії нарівні з працівниками інших професій.

На 100-й сесії Міжнародної організації праці (МОП) в червні 2011 була прийнята Конвенція про гідну працю для домашніх працівників. Конвенція 189 набуде чинності після ратифікації як мінімум двома країнами. Уругвай і Філіппіни вже заявили про свій намір ратифікувати Конвенцію МОП та внести поправки в свої трудові законодавства.

Заповніть Анкету та дізнайтесь, яка ваша ціна на ринку праці!

Що ж до домашнього персоналу в Україну, то їх права і обов'язки не прописані навіть у Кодексі Законів про Працю. Для порівняння, в Білорусі і Казахстані права домашніх працівників закріплені в національному законодавстві про працю.

Що дасть ратифікація Конвенції 189 домашньому персоналу в Україні?

У разі ратифікації Конвенції МОП, домашній персонал з Україною отримає право на:

  • як мінімум один вихідний день на тиждень;
  • відпустка по вагітності та пологах;
  • зарплату не менше мінімальної заробітної плати;
  • об'єднання в профспілки та ін.

За словами Марійки Кенінг (Marieke Koning), експерта Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) з гендерної рівності та питань домашньої роботи, прийняття цієї Конвенції є по істині історичним рішенням, так як даний документ може покласти кінець сучасному рабству і  домогтися поваги до роботи, яка традиційно виконується жінками і, тому, недооцінюється і недоплачується.

Сьогодні у світі, за оцінками експертів, налічується близько 100 мільйонів мігруючого домашнього персоналу, 83% з них становлять жінки. Це няні та домробітниці, кухарки і кухарі, представники інших суміжних професій. У країнах частка домашнього персоналу складає від 4% до 12% від загального числа найманих працівників.

Як зазначає МКП, порушення прав домашнього персоналу сьогодні фіксуються переважно на Близькому Сході. Туди в пошуках роботи відправляються жінки з Філіппін, Індії, Шрі-Ланки, Бангладеш, Індонезії й низки африканських країн.

Хочеш почати кар'єру з нуля? Заповни анкету про роботу і дізнайся, в якій сфері і яка професія приносить максимальний дохід.

Mojazarplata.com.ua

 

Матеріали по темі:

loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>