
Причини появи безсилля і відчаю:
1. Погане харчування. Якщо ви не встигаєте снідати, обідаєте усухом’я́тку і добре наїдаєтеся перед сном - організм обов'язково перевтомиться.
2. Стреси на роботі і вдома - їх супутниками зазвичай є безсоння, втрата апетиту, розлад шлунку, пітливість.
3. Нестача фізичних навантажень - у цьому випадку організм не отримує достатньо кисню.
4. Недолікована хвороба. Зазвичай ми переносимо застуду та грип, відвідуючи роботу замість того, щоб лежати в ліжку - це завжди негативно позначається на здоров'ї в майбутньому.
5. Застосування ліків, наприклад, протизаплідних, протиалергічних засобів і таблеток від головного болю.
Що таке професійна втома?
Даний вид втоми пов'язаний з трудовою діяльністю. Вона ніколи не виникає раптово, тому її в більшості випадків можна уникнути.
Причинами такої втоми зазвичай стають: монотонна і нецікава робота; маленька зарплата; безладдя на робочому місці і розбовтаний робочий графік; відсутність своєчасної відпустки; неможливість професійного росту; нездатність впоратися з навантаженням; інтриги в трудовому колективі і конфлікти з начальством; брак позитивних емоцій та інші.
Ознаки професійної втоми: непереборне бажання не йти на роботу; дратівливість і гарячкуватість; натягнуті стосунки з колегами; бажання перекласти свої обов'язки на інших; значне зниження працездатності.
Способи боротьби з депресією:
1. Змінити розпорядок дня. Наприклад, можна піти в басейн або частіше зустрічатися з подругами. Якщо ж втома переходить у хворобу, краще відразу поміняти роботу - здоров'я дорожче.
2. Змінити раціон. Включити до нього вітаміни, виключити жирні продукти, уникати дієт. Брати з собою на роботу фрукти, йогурт, сир.
3. Придумати цікаве хобі. Почніть що-небудь колекціонувати або хоча б просто сходіть в кіно.
4. Змінити звичні обставини. Можна тимчасово виїхати за місто або переставити меблі в кімнаті.
5. Зайнятися професійним ростом. Для цього слід відвідати курси або тренінги, почитати спеціальну літературу.
6. Розставити пріоритети в діяльності. Необхідно чітко визначити, де у вас відбувається втрата часу і як можна уникнути таких непродуктивних витрат.
7. Частіше бувати на свіжому повітрі. Дізнайтеся, які парки і сквери є неподалік від вашого будинку або роботи і навідуйтеся туди хоч зрідка.
8. Записатися до спортивної секції. А інколи достатньо хоча б почати робити ранкову зарядку.
Читайте також:
- Лариса Денисенко: "Варто просто працювати над собою і проявляти фантазію"
- Часу завжди не вистачає. Або?
- У шафі бізнес-леді
- Її портрет: як виглядає сучасна українка?
06.08.2009