Що ховається за «справжньою
жіночністю»: Чому жінці настільки важливо бути красивою? Чи справді жінки більш
м'які та ніжні за своєю природою?
Конспект по книзі Уте Ерхардт «Хороші дівчатка потрапляють на небеса, а погані - куди захочуть, або чому слухняність не приносить щастя»
Кожен з нас знає, що жінки і чоловіки сильно різняться між собою - і не тільки фізично. Є певні особливості характеру та поведінки, які властиві саме жінкам або лише чоловікам. Як ви думаєте, які? Якщо вам здається, що чоловіки більш наполегливі, агресивні і впевнені в собі, а жінки більш балакучі, емоційно нестримані і дбайливі, знайте, що ви маєте справу з ґендерними стереотипами.
Ґендерні стереотипи - це сформовані в культурі переконання про те, як дійсно поводяться чоловіки і жінки.
Насправді ж те, що вважається суто жіночим або чоловічим, вкладається до свідомості людини з дитинства і пізніше пояснюється як вроджене.
Тому правильніше буде сказати, що в суспільстві заохочується чоловіча впертість і впевненість, і жіноча дбайливість і чутливість. І далеко не завжди ці якості сприяють успішному і щасливому життю.
Незважаючи на те, що жінки домоглися рівноправності, вони продовжують вести себе, як пригноблені. Причини такої поведінки лежать у минулому. З дитячого віку хлопчиків і дівчаток виховують по-різному, і саме звідси походить та безпорадність, яка міцно приклеюється до жінок.
Одна з основних жіночих проблем - це неодмінне бажання сподобатися, бути бажаною. Ця мета затуляє собою величезну кількість можливостей. Жінка обмежує себе у самовизначенні, в незалежності, в кар'єрі і влади. Замість того щоб шукати себе, вона шукає прихильності оточуючих.
Багато хто з професійно компетентних, але навчених безпорадності жінок сподівається, що їх "відкриє" якийсь казковий принц. На нього чекають багато жінок, які відчувають себе до певного часу прихованими принцесами. Замість того, щоб діяти, вони приховують свої справжні здібності і дуже розчаровані, якщо керівник їх не захищає і не виділяє серед інших.
Ця поведінка базується на регулярному тренінгу: дружелюбність, залежність і пристосованість - ось "складові успіху". На жаль, виховання з ранніх років у дівчинці активності, самостійності, незалежності і здібності наполягти на своєму - швидше виняток, ніж правило.
Чому жінки менш упевнені в собі?
В останні п'ятнадцять років у психології активно розробляються дві основні моделі, які наочно пояснюють виникнення жіночого самообмеження і способи його "підживлення". Вони показують, яким чином жінки потрапляють в тупикові життєві ситуації і чому вони не можуть вибратися з них благополучно.
Модель звичної безпорадності
Більшість повсякденних проблем можна описати одним словом - "безпорадність". Проколоти шина у автомобіля, несправедливо розкритикували на роботі, б'є жорстокий чоловік - і жінка входить в цей звичний стан, заздалегідь упевнена, що нічого не може вдіяти.
Модель очікувань, що збуваються
Ця концепція говорить, що якась подія відбувається тому, що існувало відповідне очікування.
Такі процеси найчастіше відбуваються несвідомо. Наприклад, студент боїться іспиту. Через свій страх він не може спокійно і неквапливо вчити предмет. Він нервує, в голові у нього замість стрункої системи відповідей лише якісь неврегульовані знання. В результаті, природно, ймовірність "провалитися" зростає, а з нею - посилюється страх.
Візьмемо зворотну ситуацію: студент готується до іспиту з думкою "я вірю, що зможу вивчити і добре відповісти". У цьому випадку він цілеспрямований і сконцентрований. Внутрішня картина успіху набагато збільшує ймовірність успіху на іспиті.
У чому небезпека безпорадності?
Життєві системи ЗБ (звичної безпорадності) і ЗО (очікувань, що збуваються) взаємопов'язані і доповнюють один одного. Жінка, що вірить у свою технічну бездарність, швидше за все, ще в дитинстві засвоїла подібне уявлення про себе. Вона заздалегідь говорить собі, наприклад, що ніколи не зможе замінити свічки запалювання у своєму автомобілі. Однак у разі необхідності вона, стиснувши серце, робить спробу це зробити. Вона бере не той інструмент і як слід не з'ясовує послідовність дій. Далі вона узагальнює цю невдачу і ще сильніше сумнівається в своїх здібностях коли-небудь навчитися справлятися з технікою.
Як же поводиться у цьому випадку впевнена в собі жінка? Вона теж починає замінювати свічки і теж може помилитися. Однак вона не робить з цього далекосяжних висновків і вважає, що справа в невеликий незручності. Дослідивши причини, вона розуміє, що в неї були слизькі пальці і не той інструмент. Наступного разу вона виправить свої помилки і повторить спробу, не сумніваючись ні на хвилину у своїх здібностях.
Почуття безпорадності приводить до депресії
Відомо, що жінки набагато частіше за чоловіків страждають від мігрені і депресій. Їх часто відвідує відчуття безсилля і втоми. Саме за такими переживаннями часто ховається прихована агресивність. Найпоширеніші прояви агресії - ревнощі і заздрість. Ці почуття вважаються негідними, а тому їх зазвичай не показують, але в один "прекрасний" момент вони вибухають раптово, як вулкан.
Зовнішній вигляд
Як зазвичай сидять жінки? Одна нога перекинута через іншу або ноги тісно стиснуті і нахилені. І все це - на високих підборах. Це вважається сексуальним. Однак, чим вищий каблук, тим більш невпевнена поза; що вужча спідниця, тим більше обмежена свобода дій. Багато хто вважає, що за допомогою високого підбору жінка здатна домогтися всього, чого хоче, і помиляються: ця "приваблива безпорадність" - не що інше, як одна з форм самообмеження.
На дивані жінки найчастіше забиваються в кут, чоловіки ж сідають в центрі, широко захоплюючи простір. На всіх рівнях мови жестів жінки сигналізують: "Я маленька і безпорадна. Я не уявляю для тебе ніякої небезпеки ". Вони роблять більш дрібні кроки, ніж чоловіки, вони займають менше простору, вони намагаються бути худенькими ...
Сенс цих правил кристально ясен. Спробуйте якось змусити кого-небудь вислухати вас або домогтися свого, коли ви стоїте перед ним з нахиленою головою і затиснутою гортанню, хитаючись на високих підборах і тісно зрушених ногах ...
Що можна зробити
У дорослому віці можна позбавитися від психологічних проблем, навіть якщо ваші дитинство і виховання були далекі від ідеалу. Для цього необхідно заново створити досвід, який свідчить "я можу долати перешкоди, усувати труднощі і йти вперед". Звертаючи увагу на свої досягнення, користуючись підтримкою близьких людей, можна навчитися тому, як бути щасливою, впевненою і рішучою.
Будьте уважні до своїх потреб!
Одна з можливостей уникнути помилок і помилок - дістатися до суті своїх потреб.
Уявіть собі, що ви повністю незалежні і можете вільно обирати заняття. Що могло б зацікавити вас більше за все, чим би ви зайнялися охочіше? Можливо, спочатку така постановка питання здасться вам абсурдною - адже ви маєте ходити на роботу, готувати їжу, прибирати і т.п. Однак спробуйте все-таки з'ясувати свої бажання. Змалюйте різні варіанти свого життєвого шляху. І тільки тоді, коли точно зрозумієте, чого хочете, подумайте, чи взяли б ви кого-небудь з собою, і якщо так, то кого.
Тепер розкажіть цій людині або людям про свої бажання і з'ясуйте, наскільки вони готові йти з вами. Дізнайтеся, чи значима для них ваша мета. Запитайте себе також: чи готова я йти сама? Що може спонукати мене піти на компроміс? У чому я можу поступитися, а де проходить чітка межа моїх інтересів? Що мені дають оточуючі? Чого я більше отримую від них - підтримки чи гальмування?
Усвідомлення своєї цінності часто стає найбільш важкою справою для жінок. Навіть якщо вони визнають за собою ті чи інші здібності, з цього майже ніколи не робиться висновок про власну значущість. Для того щоб чітко закріпити у свідомості уявлення про свою цінність, спробуйте наступні установки.
- Розмовляйте з людьми, які вас схвалюють. Отримуйте від них підтвердження того, що вас цінують - за особисті чи професійні якості.
- Якщо ви кого-небудь у чомусь переконали, поясніть собі, як вам вдалося це зробити.
- Звертайте увагу на те, що ви вмієте робити добре і підкреслюйте свої здібності.
- Хоча б два рази на тиждень записуйте те, що ви зробили справді добре. Зверніть увагу на те, щоб представляти свої досягнення тільки позитивно: "Моя ідея переробки даху - незвичайна!", "Я можу розповідати надзвичайно захопливо й цікаво!", "Я вмію приголомшливо затишно влаштувати свою квартиру!", "Я вчу своїх учнів саме тому, що знадобиться їм на іспиті! "," Я вмію красиво складати букети! "і т.д.
І на останок
Що відрізняє людей, які люблять і вміють будувати своє життя?
Вони порушують правила.
Вони встановлюють власні правила.
Вони висувають конкретні вимоги.
Вони відверто говорять "НІ".
Вони нікому не дозволяють вселити в себе невпевненість.
Вони мають власний погляд на свій подальший шлях.
Вони вміють насолоджуватися власними перемогами.
Вони не хочуть подобатися за будь-яку ціну.
Вони не бояться критики на свою адресу.
Вони знають, що без ризику виграти неможливо.
Вони не дозволяють заткнути собі рота.
Вони користуються власною енергією для досягнення ВЛАСНИХ цілей.
Матеріал для статті взято з відкритих інтернет-джерел.
21.10.2009
Читайте також: