Реклама

Кар'єра після декрету: чи обов'язково обирати між роботою та дитиною?

кар'єра після декретуБагато написано про щасливе батьківство, про виховання дітей та сенс материнства. Але через деякий час після того, як молода мама звикає бути мамою, вона стикається з питанням: як декрет вплинув на її кар'єру? 


Після декретної відпустки є кілька можливостей вибору. Хтось повертається на колишню посаду, хтось вирішує змінити спеціальність, а хтось - і далі залишатися з дитиною. 


Mojazarplata.com.ua з'ясовує, чи можливо знайти життєвий баланс між дитиною і роботою. Адже іноді декрет стає серйозним випробуванням для жіночої кар'єри. 

Багато століть вважалося, що жінка - в першу чергу мати і дружина, господиня і прикраса будинку. Сучасна жінка пишається не тільки своєю сім'єю, бачить можливість реалізації не тільки в родині, але і в кар'єрі. Для більшості молодих жінок дуже важливо реалізовуватися в роботі і бути професіоналом своєї справи. 

За українськими законами, жінка має право повернутися на своє робоче місце після декрету. Але не завжди легко здійснити це на практиці: не всі роботодавці сумлінно дотримуються цього закону, та й оформлення на попередній роботі могло бути неофіційним. Тоді декрет дає можливість роздивитися і зрозуміти, наскільки вас влаштовувала колишня діяльність, і що ви хотіли б у ній змінити. Час відпустки по догляду за дитиною - гарна можливість провести переоцінку цінностей і переглянути своє ставлення до життя. 

У кожної молодої мами своя історія, але в їх відносинах з роботою і кар'єрою можна виділити наступні варіанти: 
  
- Ті, хто до декрету активно займався власною кар'єрою, як правило, сприймають народження дитини як перерву в кар'єрному зростанні, і при першій можливості повертаються на роботу. Такі мами, перебуваючи в декреті, сумують за своєю роботою і намагаються повернутися до трудової діяльності буквально через пару місяців. Як правило, цей вибір актуальний для тих, хто має власний бізнес або займає відповідальну посаду. Адже, якщо молода мама займала керівну позицію, її виходу з декрету чекають, як правило, з нетерпінням. На відповідальну посаду важко знайти відповідного за кваліфікацією співробітника. У такій ситуації жінка після пологів зможе повернутися на своє місце, де їй не знадобиться доводити свою компетенцію. Та й про зміни в графіку домовитися буде легше. 

- Інший варіант менш екстремальний і більш звичний: мама залишається з дитиною рік або два, щоб згодом повернутися на попереднє місце роботи. Для багатьох це найбільш комфортний вибір. У цьому випадку важливо підтримувати зв'язок з колегами, щоб бути в курсі зміни ситуації в компанії. 
Однак тут є вірогідність того, що за час вашого декрету склад колективу значно зміниться, і повернення буде не дуже відрізнятися від вступу на нову роботу. 

- Для деяких жінок декретна відпустка стає поштовхом для усвідомлення того, що колишня професія їх більше не влаштовує, і тоді вони починають підбирати для себе нові кар'єрні варіанти. Як правило, вони віддають перевагу роботі з гнучким графіком, який дозволяє не відриватися від виховання дитини.

Продовження читайте у статті: "Кар'єра після декрету: як це буває"

29.01.2010

Mojazarplata.com.ua

 

Заповніть Анкету про Роботу і Зарплату
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>