Реклама

В Україні припинили оплачувати лікарняні

Саме в сезон застудних захворювань в Україні припинили оплачувати лікарняні листи. Mojazarplata.com.ua дізналася, що стало причиною порушення трудового законодавства.

Саме в сезон застудних захворювань в Україні припинили оплачувати лікарняні листи. Mojazarplata.com.ua дізналася, що стало причиною порушення трудового законодавства.

– З 1 січня в Україні набув чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", – розповідає Ганна, головний бухгалтер державного підприємства, – це стало причиною непростої ситуації, що склалася в період сезонних захворювань, коли підприємства припинили оплачувати лікарняні своїм співробітникам.

Згідно нового закону, підприємство повинно мати окремий розрахунковий рахунок, на який фонд соціального страхування переводитиме компенсацію за лікарняні листи. При цьому, зберігається правило: перші п’ять днів підприємство оплачує лікарняні за свій кошт. Але, справа в тому, що для того, щоб отримати компенсацію, підприємство має подати в фонд спеціальну заяву. Із-за бюрократичних помилок системи підприємства не можуть оплатити лікарняні своїм співробітникам, тому що фонд соціального страхування ще й досі не розробив форму подачі заяви від підприємства.

В свою чергу, підприємство не може самостійно оплатити лікарняний своїм співробітникам за свої кошти, оскільки ці гроші йому ніхто не компенсує. Соцстрах працює за спеціальними рахунками. Зараз керівники підприємств мають два виходи: або сплачувати лікарняні із своїх особистих коштів, або не сплачувати зовсім – як те, так і інше веде до порушення закону. Керівники частіше за все обирають другий варіант.

– Я так і не одержала оплати за свій лікарняний у січні місяці, – скаржиться Людмила, журналіст телекомпанії. – Чекаю на перерахунок у лютому, можливо заплатять.

Зараз підприємства серйозно переглядатимуть своє ставлення до тих співробітників, які часто беруть лікарняні. Під загрозою скорочення можуть опинитися люди з хронічними захворюваннями, а також матері з маленькими дітьми.

А чи ви задоволені своїми умовами праці та зарплатою? Заповніть Анкету на Mojazarplata.com.ua та порівняйте свої доходи з доходами ваших колег в Україні та закордоном.

Mojazarplata.com.ua

07.02.2011

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>