У звіті Міжнародної федерації журналістів "Різниця в оплаті праці в сфері журналістики" наводяться дані про зарплату журналістів жінок і чоловіків в 16 країнах світу.
Дослідження зарплат журналістів було проведено на підставі даних фонду WageIndicator.
Який розмір зарплати журналістів в Україні?
Серед країн колишнього Радянського Союзу, Україна виділяється найнижчою зарплатою журналістів. Якщо зарплати журналістів у Росії та Казахстані складають в середньому понад 900 доларів США, то в Україні журналісти в середньому заробляють 654 долара США. Крім того різниця в зарплаті журналістів-жінок в Казахстані та Росії становить 9%, а в Україні - 33%.
У звіті Міжнародної федерації журналістів сказано, що гендерний розрив в оплаті праці журналістів збільшується з віком. Найбільше з дискримінацією в Україні стикаються жінки у віковій групі від 45 до 65 років.
При цьому в країнах колишнього Радянського союзу, в тому числі і в Україні, більше 60% журналістів задоволені своєю роботою, а ось зарплата влаштовує лише 19% журналістів.
А як йдуть справи в інших країнах?
У країнах Євросоюзу жінки-журналісти заробляють на 17% менше, ніж чоловіки, в країнах Південної Америки ця різниця становить 4%.
Основна вікова група жінок у цих країнах, підвладна віковій дискримінації, - жінки від 30 до 45 років. Це пояснюється тим, що їм доводиться приділяти увагу не лише роботі, а й догляду за дітьми.
У країнах европеського союзу і Південній Америці більше 50% фахівців задоволені своєю роботою, 27% - своєю заробітною платою.
Мінді Ран (Mindy Ran), голова гендерного ради IFJ, зазначила, що жінки журналістки потребують більшого захисту при такій же роботі, що й чоловіки. Іноді вони ще більше потерпають від переслідувань, залякувань і викрадань, працюючи в "гарячих точках" планети. І при цьому вони заробляють менше своїх колег-чоловіків.
А у вас на роботі існує нерівність в оплаті праці чоловіків і жінок? Заповніть анкету про роботу і внесіть свій вклад в прозорість ринку праці в Україні.
Mojazarplata.com.ua
Матеріали по темі: