Реклама

Мінімальна допомога на дитину в Україні менше, ніж в інших країнах СНД

Mojazarplata.com.ua порівняла розміри дитячої допомоги в Україні в 2011 році і розміри виплат мамам в інших країнах СНД.

Mojazarplata.com.ua порівняла розміри дитячої допомоги в Україні в 2011 році і розміри виплат мамам в інших країнах СНД.

Плануючи свої доходи під час відпустки по догляду за дитиною, українським мамам варто озброїтися калькулятором: розмір допомоги на дитину до трьох років в Україні залежить від суми сукупного сімейного доходу. Він визначається як різниця між прожитковим мінімум на працездатного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї  в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

До 1 жовтня 2011 року розмір щомісячних виплат на дитину може становити від 130 (мінімальна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років) до 832 гривень (максимальна допомога, обмежена сумою прожиткового мінімуму для дітей до шести років).

Як свідчать результати опитування Mojazarplata.com.ua, 57,11% українських мам витрачають допомогу на дитину до трьох років менше, ніж за один тиждень. В Україні в 2011 році  всього 5,39% мам вистачає місячної допомоги на дитину.

А як йдуть справи в інших країнах СНД?

У доларовому еквіваленті дитяча допомогу в Україні в 2011 році становить від 16,1 до 103,1 долара США. В залежності від сукупного доходу сім'ї, воно може виявитися як найвищим, так і найнижчим на тлі допомоги в інших країнах СНД.

Заповніть Анкету та дізнайтесь, яка ваша ціна на ринку праці!

Так, наприклад, у Білорусі розмір дитячої допомоги не залежить від доходів матері і становить 88,8 доларів. В Азербайджані щомісячну допомогу на дітей також є фіксованим: на дітей до 1,5 років воно складає 25,4 долара США, а після досягнення дитиною півторарічного віку зменшується вдвічі.

У Казахстані та Росії розмір дитячого допомоги залежить від доходу мами. Безробітні жінки в Казахстані отримують допомогу від 56,1 доларів.

У Росії для працюючих жінок розмір допомоги розраховується виходячи із середнього заробітку за останні два роки, але не може бути менше 79,4 долара.

Таблиця. Розміри дитячої допомоги в країнах СНД в національних валютах і доларах США (станом на серпень 2011 року)

Країна
Розмір допомоги по догляду за дитиною в національній валюті (на місяць)
Розмір допомоги по догляду за дитиною в доларах США (на місяць)
Період виплати  Примітка
Україна
Від 130 до 832 гривень Від 16,1 до 103,1 доларів До 3-х років

Допомога визначається як різниця між прожитковим мінімум на працездатну особу та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Максимальний розмір допомоги встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для дітей до 6 років - 832 гривні (на 1.08.2011)

Біларусь 442 360 рублів 88,8 доларів 
До 3-х років

Допомога визначається у розмірі 100 відсотків величини бюджета прожиткового мінімуму незалежно від доходівжінок.

Казахстан
Від 8316 тенге От 56,1 долара До одного року 

Для безробітних жінок розмір допомоги на  дитину прив”язаний до місячного розрахункового показника. Размір  допомоги на дитину збільшується для кожної наступної дитини. Для працюючих жінок розмір допомоги визначається шляхом множення середньомісячного доходу на коефіцієнт заміщення доходу  (0,4). Тобто. чим вище дохід до вагітності, тим більше розмір допомоги по догляду за дитиною.

Азербайджан 20 манат 
25,4 долара 
До 1,5 років

Для працюючих жінок допомога з 1,5 до 3-х років виплачується  в размірі 10 манат. Безробітним жінкам допомога по догляду не виплачується.

Росія  
Від 2194 російських рублів Від 79,4 долара
До 1,5 років

Для працюючих жінок размір допомоги розраховується виходячи із середнього заробітка за останні два роки, але не може бути меньше 2194 рублів. На другу та наступну дитину розмір допомоги збільшується.Розміри дитячої допомоги в Україні та країнах СНД перераховані в долари США за допомогою онлайн-конвертора Oanda.com за курсом на 31 липня 2011 року.

А ваших доходів вистачає на все необхідне для дітей? Заповнiть Анкету про роботу і дізнайтеся, скільки заробляють люди різних професій.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу і зарплату!
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>