Реклама

Сімейний бюджет: як керувати грошима в умовах кризи?

В умовах кризи часто постає питання, де взяти гроші, щоб задовольнити всі свої потреби. Моjazarplata.com.ua дізналася, як управляти сімейним бюджетом.

В умовах кризи часто постає питання, де взяти гроші, щоб задовольнити всі свої потреби. Моjazarplata.com.ua дізналася, як управляти сімейним бюджетом.

Уміння розпоряджатися грошима приходить з досвідом. Перш за все, потрібно зрозуміти, що бути бережливим - не означає бути скупим.

Є багато варіантів скоротити сімейні витрати. Експерти радять використовувати їх у комплексі. Перш за все, визначте свій місячний сімейний бюджет і подивіться, на що ви його витрачаєте.

Розкладіть гроші по конвертах

Після отримання зарплати розподілити її по конвертах, і підпишіть кожен, згідно призначенню, визначивши, таким чином, ваші постійні витрати. В ідеалі, десять відсотків від вашого щомісячного доходу повинно відкладатися в якості заощаджень в останній конверт.

Враховуйте витрати

Якщо ви заздалегідь не знаєте, скільки потрібно витратити на ту чи іншу статтю витрат, записуйте ваші витрати постфактум. Для цього потрібно тільки ручка і зошит, або таблиця Excel в комп'ютері. В кінці місяця чітко буде зрозуміло, куди і на що витрачені гроші, а через пару місяців можна буде зробити висновок - на чому можна заощадити.

Щодня пам'ятайте про економію

Економити можна на всьому, а насамперед на повсякденні потреби.

Наприклад, оплачувані комунальні платежі можуть бути менше, якщо у вас стоять лічильники води та існує електролічильник з подвійним тарифом - вночі користуватися електроенергією виходить дешевше, тому прання та миття посуду можна перенести на нічний час.

Оновлювати гардероб не обов'язково в дорогих бутіках, інтернет-магазини пропонують прийнятні ціни і хороші знижки. Незважаючи на високі зарплати, у країнах ЄС громадяни воліють купувати обновки в дисконтний період, який буває 2-3 рази на рік. Можна одягатися і в стокових магазинах, є також любителі секонд-хенду.

Купуючи продукти, перш за все не йдете в магазин голодними. Також маркетологи не радять брати продукти з полиць, що знаходяться на рівні очей - там розташовані найбільші дороги товари. Щоб не набирати зайвого, перед тим як йти в магазин, складіть список необхідних продуктів, тоді ви не витратите гроші даремно.

Корегуйте і перерозподіляти сімейний бюджет

Протягом місяця не бійтеся проводити корегування сімейного бюджету. Можливо, вам доведеться полагодити автомобіль або витратити гроші на лікування. Якщо ви перерозподіляє грошові потоки, переконайтеся, що це відбивається в проекті вашого бюджету.

Коли наприкінці місяця ви наочно побачите, куди йдуть кошти, не складно скоротити деякі витрати. Вибирайте для розваг малобюджетні варіанти, робіть оптові покупки - все це дасть можливість заощадити без збитку для себе. А вивільнені ресурси спрямувати на відпочинок, купівлю нової техніки або ремонт.

Заробляйте більше

Одна з теорій свідчить, що людина може прожити на суму, що дорівнює 70% його щомісячних витрат без шкоди для його якості життя. 30% - це непотрібні витрати, без яких людина цілком може обійтися. Але якщо ця теорія не для вас - висновок один - треба більше заробляти. Якщо не вдається змінити роботу, згадайте свої хобі чи захоплення, ви завжди зможете використовувати їх для додаткового заробітку.

А ваша зарплата покриває всі ваші витрати? Заповніть анкету про роботу і дізнайтеся, скільки заробляють колеги по професії.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>