В умовах кризи часто постає питання, де взяти гроші, щоб задовольнити всі свої потреби. Моjazarplata.com.ua дізналася, як управляти сімейним бюджетом.
Уміння розпоряджатися грошима приходить з досвідом. Перш за все, потрібно зрозуміти, що бути бережливим - не означає бути скупим.
Є багато варіантів скоротити сімейні витрати. Експерти радять використовувати їх у комплексі. Перш за все, визначте свій місячний сімейний бюджет і подивіться, на що ви його витрачаєте.
Розкладіть гроші по конвертах
Після отримання зарплати розподілити її по конвертах, і підпишіть кожен, згідно призначенню, визначивши, таким чином, ваші постійні витрати. В ідеалі, десять відсотків від вашого щомісячного доходу повинно відкладатися в якості заощаджень в останній конверт.
Враховуйте витрати
Якщо ви заздалегідь не знаєте, скільки потрібно витратити на ту чи іншу статтю витрат, записуйте ваші витрати постфактум. Для цього потрібно тільки ручка і зошит, або таблиця Excel в комп'ютері. В кінці місяця чітко буде зрозуміло, куди і на що витрачені гроші, а через пару місяців можна буде зробити висновок - на чому можна заощадити.
Щодня пам'ятайте про економію
Економити можна на всьому, а насамперед на повсякденні потреби.
Наприклад, оплачувані комунальні платежі можуть бути менше, якщо у вас стоять лічильники води та існує електролічильник з подвійним тарифом - вночі користуватися електроенергією виходить дешевше, тому прання та миття посуду можна перенести на нічний час.
Оновлювати гардероб не обов'язково в дорогих бутіках, інтернет-магазини пропонують прийнятні ціни і хороші знижки. Незважаючи на високі зарплати, у країнах ЄС громадяни воліють купувати обновки в дисконтний період, який буває 2-3 рази на рік. Можна одягатися і в стокових магазинах, є також любителі секонд-хенду.
Купуючи продукти, перш за все не йдете в магазин голодними. Також маркетологи не радять брати продукти з полиць, що знаходяться на рівні очей - там розташовані найбільші дороги товари. Щоб не набирати зайвого, перед тим як йти в магазин, складіть список необхідних продуктів, тоді ви не витратите гроші даремно.
Корегуйте і перерозподіляти сімейний бюджет
Протягом місяця не бійтеся проводити корегування сімейного бюджету. Можливо, вам доведеться полагодити автомобіль або витратити гроші на лікування. Якщо ви перерозподіляє грошові потоки, переконайтеся, що це відбивається в проекті вашого бюджету.
Коли наприкінці місяця ви наочно побачите, куди йдуть кошти, не складно скоротити деякі витрати. Вибирайте для розваг малобюджетні варіанти, робіть оптові покупки - все це дасть можливість заощадити без збитку для себе. А вивільнені ресурси спрямувати на відпочинок, купівлю нової техніки або ремонт.
Заробляйте більше
Одна з теорій свідчить, що людина може прожити на суму, що дорівнює 70% його щомісячних витрат без шкоди для його якості життя. 30% - це непотрібні витрати, без яких людина цілком може обійтися. Але якщо ця теорія не для вас - висновок один - треба більше заробляти. Якщо не вдається змінити роботу, згадайте свої хобі чи захоплення, ви завжди зможете використовувати їх для додаткового заробітку.
А ваша зарплата покриває всі ваші витрати? Заповніть анкету про роботу і дізнайтеся, скільки заробляють колеги по професії.
Mojazarplata.com.ua
Матеріали по темі: