Реклама

Жінка другої половини дня

сонджикаПівденноафриканський міністр Буйелва Сонджіка виступила на Першій міжнародній жіночій конференції з доповіддю про зміни клімату та учать жінок у політиці з даного питання. "Ніколи не варто недооцінювати силу, яку мають жінки. Ми використовували її раніше, і ми будемо використовувати її знову", - говорить вона.

"Wathint 'Ababfazi, Wathint Imbokodo - Коли ви б'єте жінку, ви вдаряєте долю". Ці слова відносяться до боротьби проти апартеїду в Південній Африці. Але, як говорить Буйелва Сонджіка, південноафриканський міністр з питань навколишнього середовища і водних ресурсів, вони також стосуються глобальної боротьби проти зміни клімату.

"Кліматичні зміни загрожують фундаментальним аспектам життя, від доступу до питної води до виробництва їжі. Жінки, особливо в країнах, що розвиваються, перебувають на межі бідності, і найбільше потерпають від негативних побічних ефектів зміни клімату", - говорить вона. "Ми говоримо про проблеми з продовольчою безпекою, з загрозою посухи і хвороб. Тому вкрай важливо те, що жінки займають центральне місце у всіх зусиллях, які стосуються зміни клімату".

Сонджіка каже, це означає, що жінки мають бути уповноваженими відігравати ключову роль у політиці змін клімату та прийнятті рішень. "Жінки повинні відігравати важливу роль у розробці відповідної політики і програм, а також у досягненні більш широких цілей соціального та сталого розвитку", - говорить вона.
  
"Чесно кажучи, я вважаю, що жінки не надто активно беруть участь на даному етапі. Більшість дебатів елітарні і виключають участь жінок. Такий стан має змінитися", - вважає вона.

"Є гасло, яке використовують члени товариства інвалідів. Вони кажуть:"Нічого про нас без нас ". Мені він подобається, і я думаю, що це в рівній мірі відноситься до жінок і зміни клімату. Оскільки ми будемо тими, хто найбільше постраждає, ми маємо бути тими, хто безпосередньо бере участь у прийнятті рішень", - продовжує вона.

Сонджіка говорить, що, за деякими звітами, більше 250 мільйонів чоловік в Африці зіткнуться з кризою водних ресурсів до 2050 року. "Ми маємо підготуватися до цього. Жінки мають підготуватися до цього", - закликає вона.

"Нам необхідно відійти від поняття "звичного підходу до справи" і вивчити творчі альтернативи вирішення цієї проблеми", говорить вона. "Ми повинні заохочувати дівчаток до вивчення цих питань. Ми повинні підготувати жінок до управління водними ресурсами. Є багато чого, що належить зробити".

Сонджіка каже, що дуже рада тому, що зміні клімату приділяється така велика увага на порядку денному Першої міжнародної жіночіої конференції. "Дуже важливо підкреслити роль жінок у зв'язку зі зміною клімату. Це честь бути тут і бути частиною того, що відбувається", - говорить вона.

"Ніколи не варто недооцінювати силу, яку мають жінки. Ми використовували її раніше, і ми будемо використовувати її знову", - посміхається вона.

Читайте також:

22.10.2009

Mojazarplata.com.ua

Заповніть Анкету про Роботу і Зарплату
loading...
Реклама
Реклама
Реклама
Loading...
<!-- /15944428/Mojazarplata.com.ua_ua/Mojazarplata.com.ua_ua_Inarticle_Video --> <div id='div-gpt-ad-1604915830963-0'> <script> googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1604915830963-0'); }); </script> </div>