Кабінет Міністрів прийняв рішення про дострокове збільшення посадових окладів працівників першого тарифного розряду. До кінця 2011 року оклади будуть підвищені в чотири етапи.
Зміни торкнуться працівників бюджетної сфери. Як зазначив прем'єр-міністр Микола Азаров, уряд, виконуючи доручення президента, прискорить виконання зобов'язань, взятих згідно генерального договору з профспілками і роботодавцями.
Останній раз підвищення окладів працівникам першого тарифного розряду було 1 грудня 2010 року. Чергове підвищення планувалося з 1 жовтня 2011 року, таким чином, на три місяці раніше здійснюється ліквідація розриву між посадовим окладом і мінімальною заробітною платою.
За словами прем'єра, прийняте рішення дає можливість підвищити посадові оклади працівників першого тарифного розряду і єдиної тарифної сітки. Підвищення пройде в чотири етапи:
- з 1 липня - на 10 гривень
- з 1 вересня - на 16 гривень
- з 1 жовтня - на 19 гривень
- з 1 грудня - на 50 гривень
Азаров також зазначив, що через півроку посадові оклади працівників 1-7 розрядів будуть збільшені приблизно на 12,6% і це торкнеться 3,5 мільйонів чоловік. Таке рішення дозволить, наприклад, підвищити середню ставку вчителя, яка на сьогоднішній день складає 1 325 гривень, у липні до 1 346 гривень, у вересні до 1 359 гривень, в жовтні до 1 399 гривень, а в грудні до 1 492 гривень.
Незважаючи на те, що уряд за останні роки вживало чимало зусиль для збільшення заробітних плат працівникам бюджетної сфери, зарплата лікарів і вчителів в Україні, в порівнянні з іншими країнами, залишається вкрай низькою. За даними Держкомстату України за березень 2011 року, середня зарплата в Україну по галузі охорони здоров'я становить 1 616 гривень, у сфері освіти - 1 863 гривні.
А вас влаштовує ваша зарплата? Заповніть Анкету про роботу, і ви дізнаєтеся, скільки заробляють ваші колеги.
Mojazarplata.com.ua
Матеріали по темі:
- Вчителі в Україні найбільше незадоволені своєю зарплатою
- Більше 47% українців не отримують зарплату вчасно
- При народженні першої дитини українські батьки щомісяця отримуватимуть на 208 гривень менше
- Що дає працівникам колективний договір в Україні і закордоном?
- В Україні за межею бідності живе в два рази більше людей, ніж у Білорусі
- Скільки можуть заробити українські лікарі за кордоном?